Skip to main content

OSPA

Riskijuht 2023 tiitli pälvis Eesti Varude Keskus

Submitted by ospa on Tue, 10/31/2023 - 16:52

Konverentsi pressiteade

Täna, 31. oktoobril anti Tallinnas 16. korda toimunud Julgeoleku ja riskijuhtimise foorumil välja Riskijuht 2023 tiitel, mille pälvis Eesti Varude Keskus.

Eesti Varude Keskus juhatuse esimees Ando Leppimani sõnul on viimaste aastate kriisid ilmekalt tõestanud varude olulisust kõigil tasanditel, alates kodumajapidamisest kuni strateegiliste varudeni välja. „Väikse riigina peame oskama ohte adekvaatselt hinnata ja piiratud ressursse nutikalt kasutada. Jagame tänavust riskijuhi tiitliga kaasnevat tunnustust kõigi oma heade partneritega, ilma kelle panuseta ei suudaks me eales üksi sedavõrd efektiivselt riigi varude süsteemi ehitada,“ lausus Leppiman.

 

 Riskijuht 2023 EVK
EVK juhatuse esimees Ando Leppiman aasta riskijuhi auhinda vastu võtmas. 
Foto autor: Oleg Harchenko

 

Julgeoleku ja riskijuhtimise foorumi ühe korraldaja Marsh McLennan Baltikumi juhi Vladimir Ossipovi sõnul sattus Eesti Varude Keskuse loomine 1. juulil 2021 väga keerulisele ajale – käimas oli COVID kriis ning lähenemas oli ka energeetika kriis ja Ukraina sõda, mis kõik panid keskuse suurte väljakutsete ette. „Selle lühikese ajaga on suudetud üles ehitada tegevusvarude kontseptsioon ja see ka ellu viia. Erinevate varuliikide kaupa suudetakse kulu-tulu hoida parimal viisil tasakaalus, et riigil oleksid varud, näiteks kütus, toit, esmatarbekaubad ja isikukaitsevahendid minimaalsete kuludega tagatud. Eesti Varude Keskus on suutnud kiirelt reageerida erinevatele riskidele ja ohtudele, olgu selleks siis kütusevarude Eestisse toomine või gaasiga varustatuse kindlustamisele kaasa aitamine. Nutikad lahendused tagab hea koostöö erinevate riigiasutuste ja erasektoriga, paindlik ja kiire tegutsemine ohtude korral aga ka selge stateegia ja kompetentne meeskond,“ ütles Ossipov.

Aasta riskijuhi  tiitliga tunnustatakse isikut või organisatsiooni, kes on riskijuhtimise vallas näidanud üles silmapaistvaid tulemusi ning andnud märkimisväärse panuse ohutu elukeskkonna loomisesse. Tiitel anti tänavu välja seitsmendat korda. Varasematel aastatel on tiitli pälvinud Riigi Infosüsteemide Amet (2015), Päästeamet (2016), Politsei- ja Piirivalveamet (2017), Elering AS (2018), Naiskodukaitse mobiilirakendus "Ole valmis“ (2019), Päästeliit (2022).

 

Tänavu 16. korda toimuva Julgeoleku ja riskijuhtimise foorumi eesmärk on teadvustada riskijuhtimise rolli ning suurendada selle tähtsust Eesti ettevõtluses ja ühiskonnas. Foorumit korraldajad ja koostööpartnerid on Riigikantselei, Siseministeerium, Eesti Pank, Swedbank, Marsh McLennan Baltics, Coop Pank, KPMG Baltics ja Corpore Konverentsid.