Skip to main content

OSPA

Eesti Varude Keskuse "Kütusepäev"

EVK "Kütusepäev" on Eesti kütuseturu osalistele suunatud ühepäevane seminar, mille fookuses on mootorikütustega seotud arengud nii globaalselt kui siseriiklikult. Soovime oma partneritele pakkuda tipptasemel välisesinejaid ning põnevaid arutelusid päevakajalistel teemadel.

"Kütusepäev 2022" keskendus Venemaa poolt Ukrainas alustatud sõjategevuse mõjudele Euroopa kütuseturul. Osalejad otsisid vastust küsimusele kuidas muutused majanduse arengutempos ning uute mootorikütuste tulek mõjutavad bensiini ja diislikütuse tarbimise tipu saavutamist Eestis, Suurbritannia 2021. aasta veokijuhtide nappusest tingitud kütusekriisi kogemuse valguses võeti lähema vaatluse alla mootorikütuste ostupaanika fenomen.

 

"Kütusepäev 2023" tutvustas kuulajatele erinevate riikide kütusevaru moodustamise ja haldamise praktikaid ja kandis sõnumit, et valitud mudelid võivad olla vägagi erinevad. Varu haldamise loogikalt tutvustasid agentuurid USA-st, Hollandist, Taanist ja Šveitsist. EVK tegi ülevaate viimaste aastate muutustest nii Eesti riigi strateegilises vedelkütusevarus kui ettevõtete kommertsvarude mahtudes. Konverentsil räägiti oluliste suurtarbijate kriisiaegsest mootorikütustega varustamisest ning arutleti kuidas taastada Läänemere piirkonna strateegiline tarnekindlus pärast Venemaa agressiooni Ukrainas toimunud globaalseid muutusi maailma naftaturul.